انواع سنگ نما و ساختمان

سنگ لایم استون در ایران و جهان Limestone in Iran and the world

سنگ لایمستون

کلسیت نوعی مادهء معدنی از جنس آهک می باشد. به این خاطر سنگ لایم استون در دسته ی سنگهای رسوبی و آهکی قرار گرفته است. این سنگ در دسته ی جوان ترین سنگهای رسوبی هم قرار میگیرد.

 

کربنات کلسیم یکی از ترکیبات  لایم استون یا سنگ آهک است که معمولا در آبهای گرم شفاف و در عمق دریا تشکیل می شود.

معایب :

به دلیل بالا بودن جذب رطوبت در این نوع از سنگ ساختمانی استفاده ی آن در نمای ساختمان توصیه نمیشود.

این سنگ برای مواردی مانند کف سازی و جداره های راه پله ها و کف پارکینگ مورد استفاده قرار میگیرد. در ایران سنگ لایم استون با رنگ هایی در طیف روشن م شاهده می شود و تیره ترین نوع این سنگ،سنگ لایم استون سیلور بوژان می باشد.

به دلیل جذب آب بالا و مقاومت فرسایشی کم ،شما قادر به استفاده ی این سنگ در همه ی مکان ها نخواهید بود. می توان این سنگ را در قسمت هایی از ساختمان که آبریز کمتری دارد، تردد کمتری انجام می شود و در برابر ضربه هم قرار نمی گیرد استفاده کرد.

مزایای لایمستون

این سنگ از لحاظ قیمت ،اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد .

این سنگ معادن زیادی دارد که از معروف ترین معادن  میتوان به شهر مرودشت از استان فارس اشاره نمودکرد.

سنگ لایم استون را میتوان چیزی بین سنگ مرمریت و سنگ تراورتن دانست

این سنگ همچنین دارای  معادن دیگری در شهرهای مهاباد ،کرمانشاه و قم و … نیز است.

این سنگ بدلیل آهکی بودن و جذب آب بالای خود گزینه ی مناسبی به عنوان کفپوش نیستند.

این سنگ در ساخت ابزاری مانند صراحی سنگی لایم استون کاربرد بسیار زیادی دارد .بیشینه استفاده ان در این مورد این سنگ به شیوه های مختلفی چون سابیده ، چرمی و تیشه ای فراوری میشوند و با توجه به نوع فراوری در داخل ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.

سنگ لایم استون اسلام آباد در خانواده سنگ های مرمریت است. این سنگ با توجه به مواد سازنده، نوع استفاده و محل استخراج آن دارای نام ها و مدل های مختلفی است. سنگ لایم استون معادن متعددی در کشور ما، ایران، دارد.

یکی از معادن معروف سنگ لایم استون، معدن سنگ لایمستون اسلام آباد است که از معدنی به همین نام استخراج می شود. این معدن در استان کرمانشاه و تقریبا در غرب شهرستان اسلام آباد می باشد.

استخراج ماهیانه سنگ از این معدن به 5000 تن در ماه می رسد. این سنگ دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

سنگ لایم استون اسلام آباد به رنگ سفید است. سنگ لایم استون آهکی می باشد و جذب آب بالایی دارد. از طرفی به دلیل نداشتن تراکم بالا، امکان ساب پذیری نداشته و جلای خوبی هم ندارد.

لایم استون اسلام آباد به دلیل جرم پذیری بالا و جذب آب، برای استفاده در نمای ساختمان، سنگ فرش ها و مکان های پر رفت و آمد و مرطوب مناسب نیست. به طور معمول از لایم استون اسلام آباد برای پوشاندن دیواره های داخلی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.با پیشرفت در علم و فناوری نانو، سنگ لایم استون را با لایه ای از نانو پوشش می دهند و ضعف های آن، که شامل جذب بالای آب و جرم پذیری است، را تا حد زیادی پوشش می دهند. رنگ سفید این سنگ با دانه های قهوه ای رنگ کوچک و حاله ای خاکستری تاثیر زیادی بر روی موارد استفاده آن داشته است.

 

ویژگی های سنگ لایم استون اسلام آباد

لایم استون اسلام آباد در طیف سنگ های لایم استون سفید رنگ قرار می گیرد. این سنگ در ساختار خود میزان بالایی آهک دارد. همین امر باعث شده است تا میان جذب آب در آن بالا باشد. علاوه بر اینکه جلا و ساب پذیری آن کم است، تراکم پایینی هم دارد.

از بین سنگ های لایم استون، سنگ لایم استون ونک و سنگ لایم استون کرمانشاه بیشترین شباهت را به این سنگ دارد. قیمت سنگ لایم استون اسلام آباد خیلی بالا نیست و شما می توانید از آن در پروژه های ارزان ساختمانی مورد استفاده قرار دهید.

سنگ لایم استون اسلام آباد در برابر خط و خش مقاوم نمی باشد و در اثر ضربه خوردن ممکن است آسیب ببیند. ویژگی های لایمستون اسلام آباد آن را به یکی از سنگ های صادراتی تبدیل کرده است. استرالیا یکی از کشور هایی است که این سنگ به آن صادر می شود.

سنگ لایم استون در مقایسه با سنگ مرمریت و تراورتن، سنگ جدید تری است که در مدت زمان کمتری نسبت به آن ها به وجود آمده  است. به همین دلیل به اندازه سنگ تراورتن و سنگ مرمریت مستحکم نیست.

کاربرد لایم استون اسلام آباد

این سنگ دارای رنگ روشن و یکدستی است. که آن را به گزینه ی مناسبی برای استفاده در سرویس بهداشتی، آشپزخانه و بقیه مکان هایی که با رطوبت و آب سر و کار دارند تبدیل کرده است.

البته سنگ لایم استون اسلام اباد بدون پوشش لایه نانو برای استفاده در مکان های مرطوب مناسب نیست. قیمت سنگ لایم استون اسلام اباد در مقایسه با سنگ مرمریت بسیار پایین تر است.

همین موضوع باعث شده است تا از این سنگ به جای سنگ مرمریت در نماهای داخلی، دکوراسیون داخلی و بسیاری موارد دیگر استفاده کنند. اگر قصد این را دارید تا از سنگ لایمستون اسلام آباد برای پوشاندن نمای بیرونی ساختمان استفاده کنید باید سنگ لایم استون مدل ضد آب (واتر پروف) را برای این کار انتخاب شود.

سنگ های لایم استون مقاومت قابل قبولی در برابر سرما دارند و در هنگام یخ زدگی آسیب زیادی نمی بیند. در کنار موارد بالا، از سنگ لایمستون اسلام آباد می توان برای پوشاندن دیوار راه پله ها، پله ها، کفپوش ساختمان، کفپوش پارکینگ، نماهای فرعی، ساخت مصنوعات سنگی، صراحی و… استفاده کرد.

قیمت سنگ لایم استون اسلام آباد

سنگ لایم استون یکی از سنگ های ارزان قیمت می باشد که به صورت اسلب تایل و یا کوپ سنگ لایم استون ارائه فرآوری می شود. عوامل مختلفی مانند رنگ، ضخامت، سورت بندی یا درجه سنگ، ابعاد و اندازه سنگ و نوع فرآوری آن بر روی قیمت سنگ لایم استون اسلام اباد تاثیر گذارمی باشد.

فرآوری سنگ لایمستون اسلام آباد

سنگ لایم استون اسلام آباد روش های مختلفی برای فرآوری دارد:

فرآوری صیقلی

سنگ های تولید شده با این روش، از لوکس ترین مدل های سنگ لایم استون اسلام آباد است. این مدل فرآوری باعث می شود تا سنگ سطحی براق داشته باشد و نور را بازتاب کند.

فرآوری هوند

این مدل فرآوری به سنگ لایمستون اسلام آباد سطحی مات می دهد و نور را منعکس نمی کند.

فرآوری براش

این روش باعث می شود تا سنگ لایمستون اسلام آباد ظاهری به سبک روستیک داشته باشد. به منظور ایجاد این مدل، از براش های مخصوص بر روی بافت آن استفاده می کنند.

فرآوری تامبل

در ابتدای کار در این روش، سنگ لایم استون برش داده می شود. سپس لایه ای پوشش پلاستیکی بر روی ان می کشند و با آب و مواد ساینده سطح سنگ را می سایند.

در برخی موارد برای این کار از اسید استفاده می شود. این مدل سنگ لایم استون اسلام آباد بافت بیشتری از سایر فراوری ها دارد. فرآوری چرمی و تیشه ای از دیگر روش های فرآوری سنگ لایمستون اسلام آباد می باشند که هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را دارند.

 

هر چقدر سورت سنگ پایین تر باشد، دانه های قهواه ای آن کم رنگ تر می باشد. ابعاد سنگ لایم استون می تواند فرشی، پلاک، اسلب و… باشد.

معمولا این سنگ در ضخامت 1.7 تا 3 سانتی متر برش می خورد. سنگ لایم استون اسلام آباد پس از فراوری، ظاهری صیقلی دارد. کیفیت فرآوری سنگ لایمستون اسلام آباد و مدل آن هم می تواند بر روی قیمت نهایی سنگ تاثیر گذار باشد.

هر چقدر رنگ این سنگ یکدست تر بوده و روشنی آن بیشتر باشد، قیمت آن هم بیشتر خواهد بود.

فاصله بین مکان تولید و مکان خرید این سنگ هم بر روی قیمت ان اثرمیگذارد. بیشترین میزان تولید سنگ لایمستون اسلام آباد در شهرک صنعتی محمود آباد، نجف آباد و شود رضوانشهر می باشد. کلان شهر های تهران و اصفهان بیشترین میزان استفاده از این سنگ را دارد.

جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروشگاه سنگ نی ریز ارائه دهنده سنگ های نما و ساختمان؛ از تولید در کارخانه ها و سنگبری های شهرستان نی ریز تا عرضه مستقیم به مصرف کنندگان عزیز با بهترین کیفیت و کمترین قیمت، جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید.

فروشگاه سنگ نی ریز ( نی استون )

neystone.com

09120248463

07153838248

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *